اخبار ایران و جهان

در آستانه نوروز صورت گرفت
پلمپ 3 دستگاه وسیله شهربازی کوهستان مهدیشهر

خبرگزاری فارس: سه دستگاه وسیله شهربازی کوهستان در شهرستان مهدیشهر در آستانه نوروز پلمپ شد.

خبرگزاری فارس: پلمپ 3 دستگاه وسیله شهربازی کوهستان مهدیشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سمنان، پیرو گزارش بازرسی فنی اولیه شرکت مهندسی و بازرسی پنتا از تجهیزات شهربازی کوهستان دایر بر عدم تأیید و ممنوعیت استفاده از تجهیزات مستقر در آنها، سه دستگاه وسیله شهربازی کوهستان در شهرستان مهدیشهر مطابق قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد پلمپ شد.

به منظور عدم استفاده و رفع نواقص دستگاه‏های مذکور، کارشناسان اداره‌کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سمنان به اتفاق مسئول فضای سبز شهرداری مهدیشهر به محل شهربازی مهدیشهر مراجعه و اقدام به پلمپ سه دستگاه کردند.

این تجهیزات شامل تاب زنجیر گردان، بشقاب‌پرنده مرغابی (قو) و چرخ‌وفلک است.

انتهای پیام/غ30/ط4000

نظرات() 

دبیر شورای فرهنگ عمومی مهدیشهر:
بیشتر مصوبات فرهنگ عمومی مهدیشهر در سال 90 اجرا شد

خبرگزاری فارس: دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدیشهر گفت: بیشتر مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدیشهر در سال 90 اجرایی شده است.

خبرگزاری فارس: بیشتر مصوبات فرهنگ عمومی مهدیشهر در سال 90 اجرا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مهدیشهر به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، بیست و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدیشهر با موضوع نقد و بررسی عملکرد این شورا در سال 90 برگزار شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدیشهر در ابتدای این جلسه گفت: فعالیت‏های شورا در سال 90 نقاط برجسته و خوبی داشت.

حجت‏الاسلام محمد بارانی افزود: نظم، محتوای جلسات و موضوعات طرح شده در جلسات شورا قابل توجه و مناسب بود.

بارانی به لزوم دقت در تأثیرگذاری بیشتر شورا در شهرستان مهدیشهر اشاره و تصریح کرد: برای اجرای دقیق مصوبات همه نهادهای مسئول باید همکاری و مشارکت کنند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز در این جلسه گفت: اکثر مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان اجرایی یا فعالیت برای اجرای آن آغاز شده است.

محمدعلی یوسفیان افزود: در سال جاری، 10 جلسه شورا تشکیل شد و بیش از 70 مصوبه به تصویب رسید، هم‌چنین چند جلسه کارگروه شورا نیز برگزار شد.

یوسفیان اظهار داشت: مصوبات شورای فرهنگ عموی شهرستان مصوبات ارزشمند و کارشناسی شده است و قابلیت اجرا دارد.

وی از همه افراد حقیقی و حقوقی عضو شورا تشکر کرد و گفت: انتظار می‏رود در سال 91، مشارکت اعضای شورا در اجرای مصوبات بیش از گذشته باشد.

انتهای پیام/غ30/ط4000

نظرات() 

کارشناس مسائل سیاسی:
وحدت گروه‌های سیاسی موجب ملی شدن صنعت نفت شد

خبرگزاری فارس: کارشناس سیاسی کشور با بیان اینکه در ملی شدن صنعت نفت شاهد وحدت گروه‌های سیاسی اجتماعی وقت بودیم گفت: هدف تمام گروه‌های سیاسی اجتماعی وقت مبارزه با استبداد محمدرضا شاه و قطع ید انگلیس از صحنه نفتی ایران بود.

خبرگزاری فارس: وحدت گروه‌های سیاسی موجب ملی شدن صنعت نفت شد

محمدحسن الهی‌منش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه در ارتباط با موضوع ملی شدن صنعت نفت باید از دوران ابتدایی حکومت پهلوی این مسئله را بررسی کنیم، اظهار داشت: پس از آنکه حکومت قاجار از طریق کودتایی که سید ضیاء الدین طباطبایی با حمایت قزاق‌ها و انگلیس‌ها انجام داد، منقرض شد سلسله پهلوی با دیکتاتوری رضاخان آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه رضاخان با حمایت انگلیسی‌ها به حکومت رسید، اما پس از سپری شدن 5 سال از حکومت خود به آلمان‌ها گرایش پیدا کرد، تصریح کرد: انگلیسی‌ها از این موضوع ناخشنود بودند و در جنگ جهانی هم رضاشاه از آلمانی‌ها حمایت کرد که همین اقدام زمینه اشغال ایران از جنوب توسط انگلیس‌ها و از شمال توسط روس‌ها را مهیا کرد و عاقبت رضاخان در شهریور 1320 برکنار شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه بعد از برکناری رضاشاه فرزند 22 ساله وی یعنی محمدرضا پهلوی با حمایت انگلیس‌ها روی کارآمد افزود: در 5 سال ابتدایی حکومت محمدرضا شاه، دموکراسی نیم‌بند وجود داشت و زمینه فعالیت گروه‌های سیاسی مثل حزب توده فراهم شده بود.

الهی‌منش با بیان اینکه اقلیتی از درون مجلس به رهبری دکتر مصدق علیه سلطه انحصاری انگلیس بر نفت و اقتصاد ایران فعالیت‌هایی صورت می‌دادند اضافه کرد: طی دو دوره مجلس، مذاکرات، تلاش‌ها و فعالیت‌هایی که اقلیت خواهان ملی شدن صنعت نفت دنبال کردند بالاخره به نتیجه رسید.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای ملی شدن صنعت نفت شاهد وحدت نظر و انسجام گروه‌های سیاسی و اجتماعی وقت به رهبری دکتر مصدق با افکار ناسیونالیستی و آیت‌الله کاشانی با ایدئولوژی اسلامی هستیم خاطر نشان کرد: هدف تمام گروه‌های سیاسی و اجتماعی وقت مبارزه با استبداد محمدرضا شاه و قطع ید انگلیس از صحنه نفتی ایران بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه وحدت منسجم گروه‌های سیاسی و اجتماعی باعث این شد که محمدرضا پهلوی، مطرح شدن مسئله نخست وزیری و وزارت جنگ مصدق را بپذیرد گفت: محمدرضا پهلوی از این وحدت نظر بسیار نگران بود.

الهی‌منش با بیان اینکه در آن زمان رقابت شدیدی بین حکومت‌های مختلف برای مستعمره کردن کشورهای جهان سوم وجود داشت افزود: انگلستان مقاومت‌هایی برای پیشگیری از ملی شدن صنعت نفت انجام داد و سعی در ایجاد تفرقه بین نیروهای داخلی را داشت و از طرفی هم به پشتوانه قدرت در نظام بین‌الملل و دادگاه بین‌المللی لاهه تلاش‌هایی را صورت داد که بتواند اهداف گروه‌های ملی شدن نفت را به شکست وادار کند که موفق به انجام این کار نشد.

وی با اشاره به اینکه بعد از ملی شدن صنعت نفت ساختار نظام محمدرضا پهلوی رو به انحطاط پیش می‌رفت اظهار کرد: در این شرایط آمریکا طی دو سال جای انگلیس را گرفت و با توجه به رقابت بین شوروی و آمریکا شاهد کودتای 28 مرداد 1332 هستیم که بین نیروهای سیاسی اجتماعی وقت تفرقه‌ای به‌وجود آمد که حاصل آن پیروزی کودتا بود.

این کارشناس مسائل سیاسی کشور مهمترین دلایل پیروزی کودتای 28 مرداد و شکست نیروهای داخلی را کناره گرفتن آیت‌الله کاشانی و ترجیح دادن منافع شخصی بر منافع ملی و در نتیجه عدم وحدت نظری بین گروه‌های سیاسی دانست. 

الهی‌منش با تاکید بر اینکه قبل از ملی شدن صنعت نفت، دولت انگلستان صددرصد نفت ایران را در اختیار داشت اظهار کرد: در ابتدای مذاکرات برای ملی شدن صنعت نفت پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه 50 درصد نفت ایران در اختیار انگلستان باشد و آنها نپذیرفتند اما پس از مشاهده جدی بودن تصمیم گروه‌های داخلی مبنی بر ملی شدن صنعت نفت حاضر شدند پیشنهاد 50 درصد را قبول کنند که در این زمان گروه‌های داخلی مخالفت کردند و دست انگلستان از صنعت نفت کوتاه شد.

وی با بیان اینکه انگلستان پس از ملی شدن صنعت نفت اقدامات خصمانه‌ای را علیه کشور آغاز کرد افزود: آنها فشارهای بین‌المللی به دولت مصدق را افزایش دادند اما به دلیل اینکه محمدرضا پهلوی در رأس قدرت بود دچار تناقض شدند، چون محمدرضا پهلوی مورد حمایت خود آنها بود.

این کارشناس مسائل سیاسی مهمترین عبرتی که می‌شود از ملی شدن صنعت نفت گرفت را وحدت گروه‌های سیاسی اجتماعی دانست و اضافه کرد: اگر احزاب جامعه دنبال اهداف کلی و عالی باشند و اهداف جزئی خود را کنار بگذارند و دنبال موقعیت‌سنجی، منافع شخصی، طایفه‌ای و حزبی خود نباشند و در راستای منافع ملی ملت حرکت کنند، می‌توانند وحدت داخلی را حفظ کرده و استبداد داخلی و خارجی را به شکست بکشانند.

انتهای پیام/ح20/د1000

نظرات() 

رئیس سازمان وظیفه عمومی خبر داد
کارت‌های قدیمی معافیت پس از پایان مهلت مقرر برای تعویض، باطل می‌شوند

خبرگزاری فارس: رییس سازمان وظیفه عمومی از باطل شدن کارت‌های معافیت قدیمی پس از پایان مهلت مقرر برای تعویض با کارت‌های هوشمند خبر داد و گفت: دارندگان کارت‌های معافیت باید به موقع برای تعویض اقدام کنند.

خبرگزاری فارس: کارت‌های قدیمی معافیت پس از پایان مهلت مقرر برای تعویض، باطل می‌شوند

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار سید حمید صدرالسادات با اشاره به ابطال کارت‌های قدیمی معافیت پس از پایان مهلت مقرر برای تعویض، گفت: هم اکنون کار تعویض کارت‌های معافی با کارت‌های هوشمند، بر اساس برنامه اعلام شده انجام می‌شود و استقبال از این کار نیز مطلوب است.

وی با بیان اینکه پس از مهلت مقرر که برای تعویض کارت‌های معافیت اعلام شده است، کارت‌های قدیمی از درجه اعتبار ساقط می‌شود، گفت: دارندگان این کارت‌ها برای اینکه با مشکلی مواجه نشوند باید در مهلت مقرر برای انجام کارهای اداری این کار، به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.

رییس سازمان وظیفه عمومی تنها مشکل انجام این کار را رعایت نکردن زمانبندی اعلام شده از سوی مردم دانست و خاطر نشان کرد: این موضوع باعث کندی کار می‌شود زیرا برنامه‌ریزی‌ها را تغییر می‌دهد.

وی درباره کارت‌های صادره شده نیز گفت: تا کنون دو سری از کارت‌های معافیت هوشمند صادر و از طریق پست برای متقاضیان ارسال شده است.

صدرالسادات تاکید کرد روند کار شکل گرفته و با هماهنگی‌های انجام شده پس از تعطیلات نوروز 91، تعویض کارت‌ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

رییس سازمان وظیفه عمومی از تعویض کارت‌های پایان خدمت با کارت های هوشمند جدید از اردیبهشت یا نهایتا خردادماه سال 91 خبر داد، گفت: زمانبندی انجام این کار بزودی اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد در مجموع ظرف دو سال، تمام کارت‌های معافیت و پایان خدمت باید تعویض شوند و سازمان وظیفه عمومی نیز آمادگی کامل برای انجام این کار را در مهلت مقرر دارد.

گفتنی است بر اساس زمانبندی سازمان وظیفه عمومی ناجا دارندگان کارت‌های قدیمی معافیت از دهم دی ماه سال 90 تا دهم اردیبهشت ماه سال 91 فرصت دارند برای تعویض کارت خود با کارت هوشمند به دفاتر پلیس به اضافه 10 مراجعه کنند.

جدول زمانبندی مهلت باقی مانده این طرح بر اساس تاریخ صدور کارت به قرار زیر است:

- از سال 1370 تا 1379 از دهم اسفندماه تا دهم فروردین ماه 1391

- از سال 1360 تا 1369 از دهم فروردین ماه سال 91 تا دهم اردیبهشت ماه

بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی این زمانبندی قابل تمدید نیست و پس از انقضای مهلت فوق کارت‌های قدیمی از درجه اعتبار ساقط خواهند شد.

انتهای پیام/

نظرات() 

تک نگاره‌ای از حاشیه‌های کاروان الی بیت‌المقدس
پرواز کبوترهای آزادی برای آزادی قدس در میدان آزادی

خبرگزاری فارس: هنگامی که کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس» در میدان آزادی نشست داشت، فعالان آزادی قدس برای آزادی این شهر کبوترهای آزادی را به پرواز درآوردند.

خبرگزاری فارس: پرواز کبوترهای آزادی برای آزادی قدس در میدان آزادی

به گزارش خبرنگار فارس در کاروان الی بیت‌المقدس، شنبه گذشته کاروان جهانی الی بیت‌المقدس در میدان آزادی نشست خبری برگزار کرد.

در حاشیه این نشست فعالان آزادی قدس برای آزادی این شهر کبوترهای آزادی را به پرواز درآوردند تا به هدفی که برای آن هزاران کیلومتری پیموده و خواهند پیمود برسند و آن را محقق شده ببینند.

پرواز این کبوترها در حالی بود که پرچم چندین کشور ز جمله ایران، هند، پاکستان، فیلیپین، آذربایجان و اندونزی در کنار پرچم فلسطین به اهتزاز درآمده بود.

عکس کنار خبر گوشه‌ای از این اتفاق است.

انتهای پیام/

نظرات() 

تا پایان سال 1391
کانون‌های مساجد کشور به مرز 13 هزار کانون می‌رسد

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: تا پایان سال 1391 تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور به مرز 13 هزار کانون می‌رسد.

خبرگزاری فارس: کانون‌های مساجد کشور به مرز 13 هزار کانون می‌رسد

حجت‌الاسلام حمیدرضا ارباب‌سلیمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار داشت: تا پایان سال 1391 تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور به مرز 13 هزار کانون می‌رسد که این آمار قابل توجهی در امر دینی و فرهنگی کشور است.

وی تصریح کرد: در زمینه گسترش و ترویج کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برنامه‌های گسترده و مدونی را در پیش داریم که بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مقرر شد در برنامه پنجم توسعه یک چهارم مساجد کشور دارای کانون‌های فرهنگی و هنری باشند.

ارباب‌سلیمانی با اعلام اینکه برخی از استان‌های ما نیز از این میزان عبور کردند و تعداد کانون‌های آنها بیش از این مصوبه است، ابراز داشت: البته تمام تلاش ما این است تا این حرکت به شکلی متوازن در سطح کشور اجرا شده و ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت کانون‌های مساجد بستگی به میزان فعالیت داخل مساجد دارد، اظهار داشت: اکثریت کانون‌های ما فعال و پرتحرک هستند و فعالیت‌شان قابل توجه است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور مسجد درباره کانون‌های تخصصی مساجد یادآور شد: 615 کانون تخصصی در 24 رشته تخصصی نظیر مهدیت، مشاوره، آموزش، پژوهش، فناوری اطلاعات و دیگر موارد فعالیت دارند تا نیاز جامعه و استان خود را در زمینه‌های مختلف فرهنگی، دینی، مذهبی و اجتماعی برآورده سازند.

ارباب سلیمانی اضافه کرد: کتابخانه‌های باز و دارای مخزن سالانه بیش از 10 میلیارد ریال حمایت می‌شوند که برخی از این حمایت‌ها از سوی مرکز بوده و برخی از آنها نیز از طریق ادارات کل و منابع استانی تامین می‌شود.

وی ادامه داد: سالانه حدود 40 میلیارد ریال کتاب‌های دینی و کمک درسی برای کتابخانه‌های مساجد طبقه‌بندی و به تناسب نیاز مساجد برای آنها از مرکز ارسال می‌شود.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اعلام اینکه با آغاز سال 1391 کار ارسال کتاب‌های کمک درسی به مساجد را شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف مجموعه ستاد عالی مساجد کشور ترویج فرهنگ قرآن است چراکه معتقدیم پیامبر اسلام فرمودند که مسجد را برای ترویج فرهنگ قرآن پایه‌ریزی کردم.

انتهای پیام/ح20

نظرات() 

«مجارشین» روستایی تاریخی در دل طبیعت سرسبز و کوهستانی آذربایجان شرقی
آمادگی روستاهای تاریخی آذربایجان شرقی برای بازدید گردشگران نوروزی

خبرگزاری فارس: مدیر میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: مجارشین روستایی تاریخی است که در دل طبیعت سرسبز، بکر و کوهستانی استان واقع شده و در تعطیلات نوروز آماده بازدید گردشگران است.

خبرگزاری فارس: آمادگی روستاهای تاریخی آذربایجان شرقی برای بازدید گردشگران نوروزی

تراب محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: «مجارشین »گنجینه‌ای از آثار تاریخی، مناظر طبیعی و جاذبه‌های گردشگری متعدد و متنوع به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: یکی از این آثار، «بوشلار» یا خانه‌هایی در دل کوه است که این خانه‌های صخره‌ای در دل کوه کنده شده و دارای طاقچه‌هایی هستند که نشان از زندگی انسان‌ها در این محل در گذشته‌های دور دارد.

وی یکی دیگر از مناطق تاریخی روستای مجارشین را مسجد صخره‌ای آن اعلام کرد و گفت: این مسجد با قدمت سده‌های میانی و متاخر دوران‌های تاریخی پس از اسلام، در تاریخ اسفند سال 1385  با شماره ۱۷۵۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

رئیس شورای ثبت آثار تاریخی و فرهنگی استان در فهرست آثار ملی  افزود: گورستان تاریخی «مجارشین» یکی دیگر ازمناطق تاریخی روستا است که در آن سنگ قبرها دارای نوشته‌هایی به زبان عربی هستند.

محمدی این گورستان را از آثار به جا مانده از دوران های تاریخی پس از اسلام عنوان کرد و گفت: مجارشین در اصل «میرزانشین» و به معنای اقامتگاه امیرزادگان و بزرگان بوده است.

وی مجارشین را روستایی ییلاقی با آب و هوای کوهستانی معتدل خواند و گفت: این روستا به علت وجود انبوهی از درختان و چشمه های فراوان که بعضی از آنها جزو چشمه های آب معدنی هستند و همچنین عبور رودخانه گنبر چایی از کنار آن، از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است. 

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: روستای مجارشین یکی از توابع شهرستان اسکو است که مانند سایر آثار تاریخی این شهرستان در ایام نوروز آماده بازدید گردشگران خواهد بود.

شهرستان اسکو علاوه بر روستای «مجارشین» دارای آثار شاخص تاریخی و گردشگری شاخص و مشهوری مانند روستای تاریخی و صخره ای کندوان، بقایای روستای تاریخی حیله ور، جزیره اسلامی، مقبره اسامه بن فرقد بر فراز کوه سلطان و مسجد جامع سبزه میدان اسکو است.

انتهای پیام/ح20

نظرات() 

مخالفان جنگ علیه ایران و سوریه در انگلیس تظاهرات می‌کنند

خبرگزاری فارس: فعالان ضد جنگ در انگلیس در اعتراض به جنگ طلبی‌های دولت این کشور علیه ایران و سوریه، روز چهارشنبه تظاهرات برگزار می‌کنند.

خبرگزاری فارس: مخالفان جنگ علیه ایران و سوریه در انگلیس تظاهرات می‌کنند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "پرس تی‌وی"، فعالان ضد جنگ در انگلیس در اعتراض به سیاست‌های جنگ طلبانه این کشور و همچنین تهدید به جنگ علیه ایران و سوریه به سوی دفتر وزارت خارجه این کشور تظاهرات خواهند کرد.

این تظاهرات که با نام "صلح برای ایران،‌صلح برای سوریه، نه به جنگ" برگزار می‌شود، توسط گروه اعتصاب صلح سازماندهی شده و قرار است که روز چهارشنبه در خیابان "کینگ چارلز" برگزار شود.

از سوی دیگر، فعالان صلح که خواستار جلوگیری از بروز جنگی دیگر هستند خواستار برگزاری اعتصاب ادامه دار سه روزه "جنگ را متوقف کنید"، هستند. جزئیات این اعتصاب هنوز منتشر نشده است.

همچنین فعالان حامی صلح نمایشگاه خیابانی "ضد جنگ" در لندن برگزار کرده‌اند که بر اساس آن خواستار پایان یافتن جنگ شده‌اند که این جنگ‌ها به از دست رفتن زندگی صدها نفر از انگلیسی‌ها شده است.

این تصاویر همچنین چندین تصویر از خشونت‌های رژیم آل خلیفه علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم بحرین را به تصویر کشانده است.

انتهای پیام/.

نظرات() 

در آستانه سال نو
آیین سنتی نوروزی‏خوانی در مهدیشهر اجرا شد

خبرگزاری فارس: آیین سنتی و تاریخی نوروزی‏خوانی در برخی مناطق شهرستان مهدیشهر اجرا شد.

خبرگزاری فارس: آیین سنتی نوروزی‏خوانی در مهدیشهر اجرا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مهدیشهر به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، در این برنامه، گروه نوروزی‏خوان با به تن کردن لباس‏های محلی به در خانه‏ها مراجعه کردند و به خواندن اشعاری در وصف بهار، خبر دادن از نزدیک بودن نوروز و دعا برای اهل خانه پرداختند.

براساس این گزارش، گروه نوروزی‏خوانی آموزشگاه آفتاب شهرستان مهدیشهر از سال گذشته در آستانه نوروز به اجرای این آیین سنتی می‏پردازد.

اجرای این سنت اصیل و ارزشمند که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان برگزار می‏شود، با استقبال خوب شهروندان مواجه شد.

انتهای پیام/غ30/ط4000

نظرات() 

مدیر جهادکشاورزی عنبرآباد خبر داد:
اجرای طرح مبارزه با جوندگان در 4500 هکتار مزارع عنبرآباد

خبرگزاری فارس: مدیر جهادکشاورزی شهرستان عنبرآباد گفت: در 4 هزار و 500 هکتار از مزارع این شهرستان طرح مبارزه با جوندگان اجرایی شده است.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح مبارزه با جوندگان در 4500 هکتار مزارع عنبرآباد

عنایت سالاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در عنبرآباد با ارائه گزارشی از عملکرد بخش حفظ نباتات اداره جهادکشاورزی شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: در یک هزار و 500 هکتار از مزارع این شهرستان طرح ردیابی گرینیگ مرکبات اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه ردیابی آفت سن گندم در 650 هکتار از مزارع شهرستان عنبرآباد اجرا شده است، افزود: در یک هزار هکتار نیز طرح ردیابی پسیل مرکبات و زنجره خرما اجرا شده است.

سالاری با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در این بخش تصریح کرد: در 4 هزار و 500 هکتار از مزارع این شهرستان طرح مبارزه با جوندگان اجرایی شده است. 

وی ابراز داشت: در 710 هکتار از مزارع طرح مبارزه با علف‌های هرز جو و گندم و در 470 هکتار نیز مبارزه با علف‌های هرز ذرت اجرا شده است.

سالاری بیان داشت: همچنین در سال جاری مبارزه بیولوژیک علیه کرم بلال ذرت در 500 هکتار از مزارع شهرستان عنبرآباد انجام شده است.

وی اذعان داشت: چهار دوره کلاس‌های آموزشی در سطح مراکز خدمات در زمینه آفات و بیماری‌های قرنطینه‌ای برگزار شده است.

سالاری عنوان کرد: طرح پایش و ردیابی آفت پسیل و نماتد در 450 هزار اصله ریشه مرکبات در سطح نهالستان‌های منطقه کوشکمور انجام شده است.

انتهای پیام/ح20

نظرات() 

دبیر ستاد سفرهای نوروزی سمنان:
سمنان روزانه ظرفیت اسکان 10 هزار مسافر را دارد

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان سمنان گفت: این استان ظرفیت اسکان حدود 10 هزار مسافر در روز را دارد.

خبرگزاری فارس: سمنان روزانه ظرفیت اسکان 10 هزار مسافر را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از دبیرخانه دائمی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان سمنان، حمید یزدانی اظهار کرد: با توجه به عبور بیش از 15 میلیون مسافر و زائر از استان سمنان، یکی از برنامه‏های اصلی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی، فراهم کردن زمینه اسکان مسافران در این استان است.

وی افزود: بر این اساس، ظرفیت اسکان 406 نفر در هتل‏ها، 247 نفر در مهمان‏پذیرها و 176 نفر در هتل آپارتمان‏های استان فراهم شده است.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان سمنان گفت: کمپ‏های استان سمنان نیز ظرفیت پذیرش 290 نفر و مدارس استان نیز با 227 مدرسه، ظرفیت پذیرش 8 هزار و 760 نفر را به صورت روزانه دارند.

انتهای پیام/غ30/ط4000

نظرات() 

رئیس تبلیغات اسلامی سمنان:
آرامش مسافران نوروزی با اخلاق اسلامی فراهم شود

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان گفت: باید آرامش مسافران نوروزی را با اخلاق اسلامی، بزرگواری، محبت و مهربانی فراهم کرد.

خبرگزاری فارس: آرامش مسافران نوروزی با اخلاق اسلامی فراهم شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‏الاسلام یدالله تقوی‏نیا در جلسه ستاد تنظیم بازار، هدفمندسازی یارانه‏ها و تسهیلات دائمی سفرهای نوروزی در استانداری سمنان بیان کرد: رعایت اخلاق و ادب اسلامی ضروری‏ترین امر در برخورد با مسافران نوروزی است.

وی افزود: باید با آن دسته از رانندگانی که سهوا دچار تخلف در رانندگی می‏شوند با اخلاق مناسب، خون‏سردی و اغماض برخورد شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان بر لزوم برخورد با رانندگان متخلف و قانون‏گریز تأکید کرد و اظهار داشت: پلیس راهور نیز باید توجه داشته باشد نباید در مکان‏هایی که در دید رانندگان نیست، قرار گیرد و با نوشتن جریمه‏های سنگین موجبات مشکلات روحی و روانی برخی از مسافران را فراهم کنند.

تقوی‏نیا اضافه کرد: پلیس راهور باید با حضور فعال در جاده‏ها با افرادی که گاهی دچار اشتباه می‏شوند، با تذکر دادن موجبات سلامت جاده‏ها را تأمین کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان گفت: کارمندی که با خانواده‏اش به واسطه بی‏توجهی یا از روی سهو مرتکب خطای رانندگی می‏شود، اگر برای او جریمه سنگین نوشته شود، این فرد فرسنگ‏ها دچار مشکلات عصبی خواهد شد.

وی، همکاری میان مردم و پلیس را موجب کاهش تلفات سوانح رانندگی ذکر کرد و گفت: باید با اقدامات فرهنگی تعداد تخلفات و تخلفات مخاطره‏آمیز و حادثه‏خیز در نوروز کاهش یابد.

انتهای پیام/غ30/ط4000

نظرات() 

معاون سیمای شبکه قم عنوان کرد
پخش ویژه برنامه تحویل سال از سیمای قم

خبرگزاری فارس: معاون سیمای شبکه قم از اجرای ویژه برنامه تحویل سال از سیمای مرکز قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: پخش ویژه برنامه تحویل سال از سیمای قم

سید عباس موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: ویژه برنامه سال تحول شبکه نور با عنوان «عیدی» از ساعت هفت و 30 دقیقه صبح سه‌شنبه آغاز شده و تا ساعت 11 ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برنامه «عیدی» با اجرای سلیمانی و حیات بخش از مجریان استان و با تهیه‌کنندگی مهدی نیک‌روش روی آنتن خواهد رفت تصریح کرد: در زمان سال تحویل ارتباط مستقیم با حرم حضرت معصومه(س) خواهیم داشت و این شبکه با تصاویر حرم کریمه اهل بیت(س) سال را تحویل خواهد کرد.

معاون سیمای شبکه قم ادامه داد: همچنین ویژه برنامه «عیدی» در ایام نوروز به صورت زنده هر روز از ساعت 9 و 30 دقیقه تا 11 صبح و با پخش آیتم‌های متنوع و گوناگون همچون گزارش‌های مردمی، گفت‌وگو با خانواده‌های قمی، طنز، نمایش و... روی آنتن خواهد رفت.

موسوی با بیان اینکه برنامه «شاپرک‌ها» هر روز از ساعت 11 و 15 دقیقه ویژه کودکان روی آنتن خواهد رفت افزود: سریال جذاب و پرطرفدار «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم که ایام عید سال گذشته در شبکه یک سیما پخش می‌شد، هر شب ساعت 23 در شبکه نور پخش خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مستندهای جذاب و دیدنی از طبیعت و گردشگری‌ها در ایام نوروز پخش خواهد شد اضافه کرد: فیلم‌های سینمایی که تاکنون از شبکه نور پخش نشده است، هر شب از ساعت 15 دقیقه بامداد پخش خواهد شد.

معاون سیمای شبکه قم بیان داشت: ویژه برنامه «صدای پای گل» ویژه ایام نوروز هر شب از ساعت 20 الی 21 و 30 با اجرای مهدی نیک‌روش و رئیسی و با آیتم‌های متنوع به روی آنتن خواهد رفت.

موسوی ادامه داد: ویژه برنامه «مداد رنگی» هم ویژه کودکان تهیه شده است که هر روز از ساعت 16 به مدت 45 دقیقه پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز شاهد سفرهای جوانان و اغلب اقشار مختلف کشور به مناطق عملیاتی کشور در غالب اردوهای «راهیان‌نور» هستیم خاطر نشان کرد: از ساعت 19 بعد از ظهر به مدت 30 دقیقه مستندهای تهیه شده از اردوهای راهیان نور پخش خواهد شد و در بعضی روزها ارتباط زنده با مرکز خوزستان خواهیم داشت.

انتهای پیام/ح20/د1000

نظرات() 

پنجه باشی خبر داد
برگزاری اردوی تیم ملی بدمینتون دانش‌آموزی در قم

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بدمینتون استان قم از برگزاری اردوی تیم ملی بدمینتون دانش آموزی کشورمان در قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری اردوی تیم ملی بدمینتون دانش‌آموزی در قم

علی پنجه باشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم تصریح کرد: توجه به رده‌های سنی پایه با هدف توسعه و رشد این رشته یکی از نکات مهم و حائز اهمیت هیئت بدمینتون استان قم است و برای این منظور سعی می‌کنیم اقدامات مورد نیاز برای رشد بدمینتون قم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه همه ساله تیم‌های مختلف ورزش دانش آموزی کشورمان از سوی تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش به رقابت‌های جهانی اعزام می‌شوند، کادر فنی تیم ملی دانش آموزان بدمینتون کشورمان در نظر دارند، تیمی آماده در این رشته را به رقابت‌های جهانی بفرستند.

رئیس هیئت بدمینتون استان قم افزود: برای همین منظور با توجه به زمان باقی مانده تا آغاز رقابت‌های جهانی بدمینتون دانش آموزان در سال 2012، این تیم با حضور بازیکنان مورد نظر از استان‌های مختلف به اردوی آماده سازی می‌رود.

وی یاد آور شد: به همین خاطر ملی پوشان بدمینتون کشورمان در رده دانش آموزی قرار است نخستین اردوی آماده سازی خود را در راه کسب آمادگی لازم به منظور حضوری موفق در مسابقات جهانی این رشته ورزشی در قم برگزار کنند.

پنجه باشی که به صورت همزمان مسئولیت ریاست انجمن بدمینتون آموزشگاه‌های استان قم را نیز بر عهده دارد، ابراز کرد: با هماهنگی صورت گرفته با انجمن بدمینتون کشور اردوی تیم ملی در ایام تعطیلات عید نوروز در قم برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس اردوی بدمینتون بازان ملی پوش تیم دانش آموزان کشورمان از روز پنجم فروردین ماه به میزبانی انجمن بدمینتون آموزشگاه‌ها و هیئت بدمینتون استان قم برگزار می‌شود و به مدت یک هفته نیز به طول خواهد انجامید.

رئیس هیئت بدمینتون استان قم بیان داشت: تالار بدمینتون فرهمند موحد مجموعه ورزشی شهید حیدریان به عنوان یک مجموعه تخصصی که تمام فعالیت‌های بدمینتون قم در آن صورت می‌گیرد، از 5 تا 12 فروردین ماه میزبان اردوی تیم ملی بدمینتون دانش آموزان کشورمان خواهد بود.

وی تصریح کرد: نزدیک به 30 بدمینتون باز در اردوی تیم ملی بدمینتون دانش آموزان کشورمان حضور دارند که بیشتر نفرات دعوت شده از استان‌های تهران، قزوین و قم هستند و به نسبت از بیشتر نقاط کشور در تیم ملی بدمینتون عضویت دارند.

پنجه باشی عنوان داشت: سال 1390 یکی از سال‌های بسیار موفق بدمینتون استان قم بود و امیدوارم با برنامه‌های متنوعی که در نظر داریم، در سال 1391 نیز شاهد صعود تیم بدمینتون صبای قم به لیگ برتر و همچنین درخشش بدمینتون بازان قمی در پیکارهای مختلف داخلی و برون مرزی باشیم.

انتهای پیام/غ20

نظرات() 

معاون سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم عنوان کرد
آمادگی اتوبوسرانی قم برای سرویس‌دهی در هنگام تحویل سال

خبرگزاری فارس: معاون سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از آمادگی این سازمان برای سرویس‌دهی به شهروندان برای حضور در حرم حضرت معصومه(س) در لحظه تحویل سال خبر داد.

خبرگزاری فارس: آمادگی اتوبوسرانی قم برای سرویس‌دهی در هنگام تحویل سال

سعید امراللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید به عموم همشهریان و هموطنان اظهار داشت: سازمان اتوبوسرانی قم همانند گذشته در زمینه‌ خدمت‌رسانی به مردم در ایام نوروز حضوری فعال خواهد داشت و با بسیج امکانات و نیروهای خود با استفاده از ناوگان ملکی و بخش خصوصی خدمات گسترده‌ای را در این ایام ارائه می‌کند.

وی با اشاره به خدمات این سازمان در زمینه ایاب و ذهاب همشهریان در لحظه تحویل سال گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم قم هنگام لحظه تحویل سال در حرم مطهر حضرت معصومه (س) حضور می‌یابند ما نیز با استقرار ناوگان اتوبوسرانی در پایان مراسم شرایط مطلوبی را برای انتقال شهروندان به نقاط مختلف شهر فراهم خواهیم کرد.

معاون سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم افزود: تمام ناوگان عمومی استان به دلیل افزایش تردد از روزهای پایانی سال جاری به حالت آماده‌باش بوده و به همین دلیل هر روز از ساعت شش صبح تا 11 شب فعال است.

امراللهی گفت: از ساعت شش صبح روز سه‌شنبه اول فروردین سرویس‌دهی از اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) به سمت اقصی نقاط شهر آغاز خواهد شد.   

وی همچنین ادامه داد: تدابیری هم برای انتقال مردم قم به مسجد مقدس جمکران پیش‌بینی شده است.

معاون سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم بیان داشت: اتوبوسرانی قم در ایام نوروز در زمینه خدمات‌رسانی حضوری فعال داشته و به صورت روزانه سرویس‌دهی گسترده‌ای به مردم قم خواهد داشت.

امراللهی با اشاره به اینکه در این ایام در تمام خطوط شهری سرویس‌های اتوبوسرانی فعال است گفت: ما در بستر رودخانه قمرود نیز اقدام به راه‌اندازی سرویس ویژه کردیم تا خدمات بهتری به زائران بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت ارائه شود.

وی همچنین از راه‌اندازی سرویس فوق‌العاده به مسجد مقدس جمکران در شب‌های چهارشنبه و جمعه خبر داد و گفت: اتوبوس‌های این سرویس ویژه از ابتدای خیابان خاک‌فرج نسبت به انتقال زائران به جمکران اقدام می‌کنند.

معاون سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم تصریح کرد: در نقاطی از شهر همچون کمپینگ‌ها که زائران حضور خواهند داشت سرویس‌هایی برای انتقال زائران از این نقاط به حرم مطهر حضرت معصومه(س) با هدف کاهش ترافیک و جلب رضایت زائران پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/غ20/د1000

نظرات() 
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic